W tym roku lekturą Narodowego Czytania było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Akcja odbywała się w 2930 miejscach w Polsce i poza jej granicami. W Warszawie
w Ogrodzie Saskim zainaugurowała je para prezydencka. Andrzej Duda przypomniał, że Stefana Żeromskiego nazywano „sumieniem polskiej literatury”, a w „Przedwiośniu” pisarz „nie tylko w niezwykły sposób przeżywał polskość i jej kształtowanie się w tej już wolnej od 1918 roku, wracającej na mapę polityczną Europy odradzającej się Rzeczpospolitej, jakie tu są poglądy, jak one się ze sobą ścierają, ale także walki o obronę granic – to wszystko przeżywając, niezwykle skupił właśnie w tej wspaniałej powieści”.
  W naszej szkole Narodowe Czytanie miało miejsce 13 września br. Uczniowie klas IV - VIII oraz klasy III gimnazjum wysłuchali kilku fragmentów utworu czytanych przez nauczycieli
i uczniów starszych klas.