I Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

W piątkowe przedpołudnie przedszkolaki z Akademii Malucha wzięły udział w I Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaka „Sprintem do Maratonu”. Celem akcji jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Maraton rozpoczął się od rozgrzewki. Mali maratończycy wykonywali skłony, pajacyki, przysiady. Następnie każdy przedszkolak otrzymał swój numer startowy, dowiedział się gdzie jest start i meta oraz wysłuchał zasad bezpiecznego udziału w zabawie. Dzieci pobiegły w dwóch kategoriach wiekowych 3, 4-latki oraz 5,6-latki. Od malucha po starszaka wszystkie przebiegły wyznaczony dystans łącznie pokonując 1496 metrów! Po skończonych biegach wszyscy uczestnicy otrzymali gorące brawa oraz zasłużone medale, dyplomy i upominki. Z niecierpliwością czekamy na II maraton!