Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych

W dniach 1 - 16 marca 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z wystawą poświęconą Żołnierzom Wyklętym.

Zainteresowani wystawą mogli znaleźć ciekawe i wstrząsające informacje o działalności
i ostatnich chwilach podpułkownika Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług", który kierował podziemiem antykomunistycznym na Rzeszowszczyźnie, o podporuczniku Feliksie Selmanowiczu ps. "Zagończyk" oraz o Danucie Siedzikównie ps. "Inka". Ta niespełna osiemnastoletnia dziewczyna na krótko przed rozstrzelaniem 28 sierpnia 1946 r.  przez funkcjonariuszy komunistycznego reżimu w grypsie, jaki nadała do sióstr Mikołajewskich, napisała: "(...) powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba".