My pierwszaki ślubujemy

11 października był wyjątkowym dniem  dla  pierwszoklasistów, ponieważ stali się pełnoprawnymi uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Umieszczu.

Na ten szczególny moment czekali z niecierpliwością i drżeniem serca od początku roku szkolnego. Głównym bohaterom uroczystości towarzyszyli zaproszeni goście: dyrektor szkoły p. Jolanta Żebracka, rodzice, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, starsi koledzy i koleżanki oraz przedszkolaki. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy II i III. Wierszem i piosenką powitali młodszych kolegów i koleżanki. Następnie to pierwszaki mogły popisać się wiedzą oraz zdolnościami muzycznymi                          i recytatorskimi. Swoją prezentacją udowodniły wszystkim, że  są gotowe do sumiennej nauki i potrafią się zachować dobrze w szkole, a także poza nią. Po występach artystycznych nastąpiła część oficjalna. Jej punkt kulminacyjny stanowiło ślubowanie. Uczniowie przyrzekli że będą przynosić chlubę rodzicom, nauczycielom, szkole i ojczyźnie, że będą dobrymi kolegami i pilnymi uczniami.  Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka  zamieniała go w prawdziwego ucznia. Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji szkolnych. Nie zabrakło także upominków od rodziców, kolegów i koleżanek. Na pamiątkę tej wielkiej uroczystości wszyscy świeżo pasowani uczniowie wraz z panią Dyrektor , wychowawczynią i rodzicami stanęli do wspólnego zdjęcia. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy