Zajęcia

W Niepublicznym Przedszkolu Akademia Malucha każde dziecko objęte jest indywidualną opieką. W pierwszej kolejności prowadzone są zajęcia realizujące podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz zajęcia dodatkowe z uwzględnieniem zainteresowań i uzdolnień. Praca z dziećmi organizowana jest w zależności od wyników diagnozy wstępnej. Zapewniamy przyjazną, domową atmosferę, wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, która poprowadzi zajęcia metodami zabaw, gier, ciekawych sytuacji rozwijających u dzieci możliwości w różnych dziedzinach: muzyka, plastyka, koordynacja wzrokowo- ruchowa, rozwój mowy, kompetencje językowe.

Artykuły

Zajęcia plastyczne

2015-10-11

Zajęcia plastyczne dają możliwość dzieciom poznania linii, kształtów, barw i form. Konstruowanie, formowanie przestrzenne z różnych tworzyw, podobnie jak rysowanie, malowanie czy rzeźbienie spełnia ważną rolę w rozwoju dzieci, ponieważ czynności te kształtują i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Rozwija się u dziecka motoryka mała; zwiększa się precyzja rąk i palców oraz koordynacja wzrokowa. Codziennie organizujemy zajęcia plastyczne, techniczne oraz elementy sztuki. Zajęcia te obejmują; malowanie, rysowanie, konstruowanie, collage, wycinanie, origami, tworzenie witraży, formowanie czy lepienie.

Zajęcia plastyczne mają więc na celu rozwijanie dziecięcych talentów, budowanie zainteresowań plastyką, sztuką, twórczością oraz uwrażliwianie na piękno.

Czytaj więcej o: Zajęcia plastyczne

Zajęcia muzyczne

2015-10-11

Zajęcia muzyczne dla dzieci pomagają w kształtowaniu wrażliwości muzycznej, usprawniają zdolność koncentracji słuchowej, uwrażliwiają na nastroje w muzyce. Na zajęciach dzieci poznają różne dźwięki, instrumenty, uczą się piosenek i śpiewu, a także uczestniczą w zajęciach muzyczno- ruchowych oraz ćwiczeniach rytmicznych. Zajęcia umuzykalniające spełniają główną rolę pobudzania dziecięcej aktywności, radości i przyjemności. Wychowanie poprzez muzykę odgrywa również ważną rolę w rozwoju umysłowym dziecka. Zajęcia prowadzone są w formie zabaw w atmosferze radości.

Zajęcia umuzykalniające odbywają się dwa razy w tygodniu

Czytaj więcej o: Zajęcia muzyczne

Zajęcia ruchowe

2015-10-11

Zajęcia ruchowe mają ogromny wpływ na rozwój dzieci w wieku przedszkolnym i sprawiają im wielką frajdę. Codziennie w formie zabaw ruchowych w grupie staramy się zachęcać dziecko do ruchu. Zajęcia przybierają różne formy: zabaw, gier na powietrzu i w sali, z przyrządami, przyborami i bez nich, z partnerem czy w grupach lub osobno, z zastosowaniem współzawodnictwa.

Czytaj więcej o: Zajęcia ruchowe

Kalendarium

Sobota, 2020-09-26

Imieniny: Cypriana, Justyny

Statystyki

  • Odwiedziny: 825070
  • Do końca roku: 96 dni
  • Do wakacji: 272 dni